بالارفتن ایران اسلامی آمریکا تروریسم

بالارفتن: ایران اسلامی آمریکا تروریسم تروریستی حمله تروریستی گروه تروریستی حملات تروریستی

گت بلاگز اخبار اجتماعی «جگرخوری» بقایی بعد از دادگاه

اولین جلسه دادگاه تجدیدنظر حمید بقایی، معاون اجرائی محمود احمدی‌نژاد، روز گذشته در شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی مسعودی‌مقام، در دو نوبت برگزار شد.&nbsp

«جگرخوری» بقایی بعد از دادگاه

«جگرخوری» بقایی بعد از دادگاه

عبارات مهم : کانال

اولین جلسه دادگاه تجدیدنظر حمید بقایی، معاون اجرائی محمود احمدی نژاد، روز گذشته در شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی مسعودی مقام، در دو نوبت برگزار شد.

به گزارش شرق؛ هشتم بهمن، وکیل بقایی راجع به برگزاری این دادگاه به صورت علنی یا غیرعلنی به ایسنا گفته بود: «به ما گفته شده است که دادگاه غیرعلنی نیست».

مهران عبدالله پور، راجع به اتهامات موکلش گفته بود: «عناوین اتهامی زیاد جنبه مالی دارد؛ البته راجع به مصوبات دولت دهم نیز هست. یک فقره اتهام نیز بعد از آزادی موکل از بازداشت موقت، مطرح شده است که راجع به بیانات آقای بقایی در رابطه با مسئولان دستگاه قضائی هست. با توجه به اینکه پرونده هزاران صفحه دارد و مطالعه دقیق آن حداقل صد ساعت طول می کشد، این وقت مهیا نبوده تا بتوانم آن را مطالعه کنم».

«جگرخوری» بقایی بعد از دادگاه

دعوت به شرکت در دادگاه

«دولت بهار»، سایت و کانال نزدیک به محمود احمدی نژاد از روز جمعه با اعلام اینکه این دادگاه علنی برگزار می شود، از رسانه ها و مردم دعوت می کرد ساعت هشت صبح به شعبه ٦٨ بیایند ولی روز گذشته در کانال خود مدعی شدند با اینکه اعلام شد دادگاه تجدیدنظر حمید بقایی و حبیب الله جزء خراسانی، ذی حساب نهاد ریاست جمهوری دولت دهم، علنی هست، به هیچ یک از خبرنگاران و همراهان، اجازه حضور در دادگاه داده نشد! البته تصویر هایی هم که از روبه روی دادگاه منتشر شد نشان می داد استقبال چندانی از دعوت احمدی نژادی ها نشده است.

اولین جلسه دادگاه تجدیدنظر حمید بقایی، معاون اجرائی محمود احمدی‌نژاد، روز گذشته در شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی مسعودی‌مقام، در دو نوبت برگزار شد.&nbsp

در وقت تنفس جلسه، حمید بقایی در گفت وگو با خبرنگاری که فیلم آن در کانال دولت بهار منتشر شد، گفت: «در این جلسه راجع به کلیات صحبت شد. قرار است جلسه بعدی روز سه شنبه برگزار شود، ما درخواستمان این بو د که سالن بزرگ تر باشد تا خبرنگاران و مردم نیز بتوانند حاضر شوند؛ چراکه جای محیط دادگاه تنگ بود».

او عنوان کرد: «کلیات جلسه مربوط به اتهاماتی بود که قبلا هم می گفتند مثل اینکه سپاه پاسداران به تو ارز داده و تو آنها را «هاپولی» کرده ای».

بعد از جلسه دادگاه نیز وکیل بقایی در جمع خبرنگاران گفت: «جلسه خوبی بود و آقای بقایی که از انسان های شریف و پاک دست هستند، دفاعیات بسیار خوبی عنوان داشتند و به نظرم دادگاه درمورد یکی از اتهامات مطرح شده است نسبت به موکلم متقاعد شد».

«جگرخوری» بقایی بعد از دادگاه

مهران عبدالله پور در تشریح مباحث بررسی شده است در این جلسه دادگاه، افزود: «درمورد یکی از مباحث اتهامی دفاعیاتی داشتیم. عنوان اتهامی که بررسی شد، اختلاس ارزهای منتسب به یکی از نهادهای انقلابی است که مدعی هستند این وجوه جهت انجام کاری به آقای بقایی داده شده است هست. این ادعا واهی بوده و هیچ سند و مدرکی وجود ندارد و صرفا با شکایت شاکی صورت گرفته و بر همین اساس موکلم به ۱۵ سال حبس محکوم شده است هست. تصورم این است که دفاعیات ما بسیار منطقی بوده و پذیرفته می شود».

او همچنین درمورد روند جلسه امروز گفت: «قضات شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر افرادی عادل و عالم و مسلط به پرونده بودند و امیدوارم آنچه را به عدالت هست، در رأی خود صادر کنند. هرچند بسیار ایراد داریم، ولی راضی بودیم. خدا را شکر که اجازه دفاع را به ما می دهند. جلسه امروز نسبت به دادگاه بدوی قانونمندتر پیگیری شد».

اولین جلسه دادگاه تجدیدنظر حمید بقایی، معاون اجرائی محمود احمدی‌نژاد، روز گذشته در شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی مسعودی‌مقام، در دو نوبت برگزار شد.&nbsp

جگرخوری در بهشت

اما داستان دادگاه تجدیدنظر پرونده بقایی به اینجا ختم نشد. بعد از این جلسه، کانال دولت بهار مدعی شد دو نفر از علاقه مندان به شرکت در جلسه دادگاه، بازداشت شده است اند و حمید بقایی و علی اکبر جوانفکر اعلام کرده اند تا وقت آزادی این دو شهروند محل دادگاه تجدیدنظر را ترک نمی کنند.

ساعتی بعد، این کانال، منشتر شدن فیلمی، این چنین نوشت: «هر دو شهروند خانمی که جهت حضور در دادگاه به اصطلاح علنی حمید بقایی به دادگاه تجدیدنظر رفتند و بازداشت شدند، با ایستادگی حمید بقایی و علی اکبر جوانفکر آزاد شدند».

«جگرخوری» بقایی بعد از دادگاه

بعد از آن هم، دولت بهار منشتر شدن چند فیلم و عکس، از ابراز دوستی پیک موتوری های خیابان خیام و یک جگرفروش در خیابان بهشت به حمید بقایی خبر داد و این گونه نوشت: «حمید بقایی در حال عبور از خیابان بهشت بود که صاحب جگرکی ضمن ابراز محبت، او را به صرف چند سیخ جیگر دعوت کرد. آقا دمت گرم! حمید بقایی و تجربه جیگر نطلبیده بعد از دادگاه!».

واژه های کلیدی: کانال | پرونده | دادگاه | بازداشت | حمید بقایی | بازداشت شدن | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs